Obľúbené 0 Porovnanie 0

Barcelona

Už ste boli v Barcelone? Nie? A chceli by ste ju vidieť?

Tak teraz s nami máte šancu túto slnečnú metropolu na východe Španielska navštíviť a užiť si krásnych sedem dní medzi architektonickými skvostmi geniálneho Antoni Gaudího, ochutnať vyhlásené španielske tapas, navštíviť zápas FC Barcelona alebo len tak odpočívať na pláži.

A ako zájazd do Barcelony vyhrať? Kúpte chladničku Beko NeoFrost u jedného z našich autorizovaných predajcov v období od 15. 5. do 30. 8. 2019, do 14 dní od kúpy ju zaregistrujte na bekosk.sk/sutaz a ste v hre.

Po skončení obdobia vylosujeme výhercu, ktorý vyhrá prvú cenu, zájazd do Barcelony až pre štyri osoby na 7 dní s plnou penziou a návštevou futbalového zápasu FC Barcelona, a 17 ďalších, ktorí dostanú jeden zo spotrebičov Beko, medzi ktorými je aj skvelá sušička Beko DH 8544 CSFRX alebo kompaktný kávovar s tryskou na šľahanie mlieka CEG 5311 X.

Pokiaľ už ste chladničku do súťaže zaregistrovali, poďte sa pozrieť, čo všetko vás v Barcelone čaká a čo rozhodne nevynechať. Aj keď nie ste práve umeleckými odborníkmi, architektúra Barcelony vás jednoznačne očarí.

Katedrála La Sagrada Familia

Asi najznámejšou stavbou katalánskeho architekta Antoni Gaudího je katedrála La Sagrada Familia, ktorá sa stala symbolom Barcelony, a aj keď jej stavba začala pred 135 rokmi, doposiaľ nie je dokončená. Dôvodom je, že Gaudí chcel, aby bola stavba financovaná jedine z verejných peňazí a darov, preto trvá jej výstavba tak dlho. A čo očakávať? Síce veľa návštevníkov, ale tiež zážitok berúci dych, pretože táto rozprávková 170 metrov vysoká budova je ojedinelou stavbou, ktorú inde nenájdete. Jej vlnité stropy, členitosť, pestrofarebné vitráže či možnosť vyliezť do jednej z jej 18 veží a pozrieť sa na celé mesto z vtáčej perspektívy z nej robí právom jednu z najobdivuhodnejších stavieb na svete.

Park Güell

Ďalším skvostom z tvorby geniálneho Gaudího je park Güell. Hneď ako prejdete okolo dvoch rozprávkových budov lemujúcich hlavný vchod, ocitnete sa v kľudnom raji plnom zelene. Preskúmajte ho po mozaikou zdobenom schodisku a obdivujte sálu Sto stĺpov, ktorá mala pôvodne slúžiť ako ochrana predajcov v horúcich dňoch. A ešte nezabudnite urobiť si selfie na vlnitej lavičke so sochou jaštera, ktorý sa tiež stal symbolom Barcelony.

Námestie Plaça de Catalunya

Námestie, ktoré je v samotnom srdci Barcelony, spája staré mesto a štvrť L’Eixample, ktorú mimochodom tiež stojí za to navštíviť, či už kvôli ďalším pamiatkam Antoni Gaudího, alebo všetkým tým obchodom a výborným reštauráciam. Katalánske námestie je vlastne taký pražský Václavák, plno obchodov a predovšetkým populárne miesto stretnutí v štýle už spomínaného Václavského námestia - "stretneme sa pod koňom".

Hlavná trieda La Rambla

Z Katalánskeho námestia môžete následne pokračovať hlavnou turistickou triedou La Rambla, ktorá vedie až do prístavu. Tá je prienikom troch historických štvrtí a jej dianie spestrujú najrôznejší pouliční umelci, stánky a živé sochy. A pokiaľ vás po ceste hlavnou triedou prepadne hlad, odbočte do jednej z postranných uličiek a dajte si pohár sangrie a tapas, typické španielske jednohubky, alebo navštívte tržnicu Mercat de la Boqueria.

Tržnica Mercat de la Boqueria

Tak isto ako katedrálu La Sagrada Familia, toto jednoducho nesmiete nenavštíviť. Do tejto obrovskej tržnice sa dostanete z hlavnej triedy La Rambla a čo sa týka jedla, vaše chuťové poháriky budú v siedmom nebi. Nakúpite tu najrôznejšie suroviny, morské plody, údeniny, tropické ovocie, ale aj dobroty a občerstvenie. Užite si pestrosť farebného ovocia, vôňu pečiva, čerstvú zeleninu, najrôznejšie druhy čerstvých rýb a široký výber tradičných španielskych údenín!

Futbalový štadión Camp Nou

A na záver športový zážitok! Pokiaľ pôjdete do Barcelony s nami, lístky na zápas FC Barcelona sú samozrejmosťou. Nechajte sa pohltiť ojedinelou atmosférou, ktorú tvoria fanúšikovia tímu Barça, a zažite futbalový zápas jedného z najslávnejších tímov sveta, ktorého sme hlavným partnerom. A ak si budete pripadať na štadióne Camp Nou ako mravci, niet divu. Vďaka svojej kapacite je najväčším v Európe a druhým najväčším štadiónom na svete.

Pláže

Ideálne miesto, kde si odpočinúť po chodení po pamiatkach, sú barcelonské pláže. Na to, že sú pár zastávok mestskou dopravou z centra, nájdete tu rozľahlé čisté pláže, ktorých jemný piesok len láka rozprestrieť deku, natiahnuť sa a užívať si stredomorské slniečko a jedinečnú atmosféru katalánskeho letoviska.

Tak čo, idete s nami?

bekosk.sk/sutaz