Obľúbené 0 Porovnanie 0

Festivalový sprievodca

Festivalová sezóna tohto roku je odštartovaná a vybrať si zo širokej ponuky hudobných, kultúrnych či food festivalov ten správny, je skôr zábava na dlhé zimné večery. Podobný oriešok ale môže byť aj to, čo si vziať so sebou a na čo nezabudnúť. Tak sme to skúsili dať dohromady, nech môžete už len odškrtávať zo zoznamu.🤓

Pokiaľ vás čaká jednodňový festival, napríklad ako je Beko Fresh Festival plný dobrého jedla a pitia, je to pomerne jednoduché. V deň festivalu ráno skontrolujte predpoveď počasia a podľa toho vezmite sadu „svieti slnko“ 🌞 (opaľovací krém + slunečné okuliare + šiltovka), alebo sadu „prší“ 🌧 (pršiplášť + mikina + gumáky).

Ani v jednom sete by nemali chýbať nevyhnutnosti ako sú vreckovky či vlhčené ubrúskyantibakteriálny gél na ruky a dáždnik, ktorý vás ochráni pred nečakaným zmoknutím, ale aj pred prudkým slnkom.

Pokiaľ sa ale plánujete veseliť a baviť viac dní, príprava by už mala byť dôkladnejšia. Rovnako ako u jednodenných festivalov by ste nemali zabudnúť na vreckovkyvlhčené obrúsky či na antibakteriálny gél na ruky a na viac dní príde vhod aj toaletný papier. Toi Toi búdky síce bývajú vybavené, ale kto to pozná, vie, že po pár hodinách festivalu by kúsok toaleťáku nenašiel už ani Sherlock Holmes. Nejaké hygienické potreby uteráky sú samozrejmosťou a dievčatá, nezabudnite na hrebeň gumičku do vlasov!

Pri viacdenných akciách sa radšej pripravte na rozmary počasia a majte poruke nielen opaľovací krémslnečné okuliare čiapku, ale aj nejakú tú mikinu pršiplášť. Aj keby bolo celú dobu krásne, mikča sa bude hodiť na chladné večery alebo ako vankúš do spacáka.

A teraz pár vecí, vďaka ktorým si festival(y) tento rok užijete:

  • Štuple do uší. Predovšetkým na hudobnom festivale to spočiatku asi znie dosť mimo, ale keď sa bude celú noc ozývať z pódií hudba, alebo vyfasujete v stane vedľa hlučných susedov, budú na nezaplatenie.
  • Čelovka. Držať telefón v zuboch a hľadať, kadiaľ sa do toho spacáka lezie, fakt nie je pohodlné. Navyše oslintaný telefón by sa vám potom tiež nemusel tak páčiť.
  • Powerbanka. Mnoho festivalov už myslí na nabíjacie zóny, ale rozhodne ich nie je toľko, aby zvládli dobiť mobilný telefón každého návštevníka. S powerbankou budete na dráte a vaši priatelia neprídu o Instastories so zážitkami z festivalu.
  • Repelent. Vychytávka, vďaka ktorej sa nebudete domov vracať opuchnutý ako panáčik Michelin.
  • Rýchloschnúci uterák. Jeho názov skutočne zodpovedá realite, je skladný, ľahký a nemusíte kvôli nemu pribaliť batožinu navyše.

Pár rád na záver:

  • Vezmite si pohodlné oblečenie, pri ktorom vás nebude mrzieť, keď sa zašpiní. Práčky Beko toho zvládnu dosť, ale predsa len zmes škvŕn od kečupu, vína a trávy bude na bielom tričku chvíľu trvať, kým sa vyperie.
  • Neberte si so sebou cennosti a platobnú kartu radšej nechajte doma. Väčšina stánkov aj tak prijíma iba hotovosť.
  • Nezabudnite si tú hotovosť. 😄
  • Pokiaľ vás čaká šnúra niekoľkých festivalov za sebou, môžete sa šnúre na sušenie vyhnúť pohodlnejším spôsobom – sušičkou Beko.
  • Užite si to!

Stále ste si nevybrali, aký festival tento rok navštívite? Nech už sa vyberiete na akýkoľvek z nich, prajeme vám krásne letné zážitky a zábavu.