Obľúbené 0 Porovnanie 0

Programy pračiek a umývačiek Beko, ktoré odstránia vírusy

Obzvlášť v dnešnej dobe by sme mali dbať na hygienu a čistotu svojej domácnosti. Ako ale zaistiť, aby naše úsilie a starostlivosť bola perfektná ? Pozrime sa, čo zistila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a ako vám s tým môžu pomôcť spotrebiče Beko.

Najprv trochu teórie. Vírusy dokážu mimo tela človeka prežiť niekoľko hodín až dní, je preto dôležité si pravidelne umývať ruky vodou a mydlom a zamedziť tak prenosu zo znečistených povrchov, to je základ. Čistotu povrchov mimo domov asi veľmi neovplyvníme, ale doma sa ňu môžeme zamerať.

Kľučky, kľúče, hrnce a ďalšie kovové materiály

Podľa WHO dokážu vírusy na kovových materiáloch prežiť najdlhšie, a to až 5 dní. Je preto dôležité tieto povrchy pravidelne dezinfikovať adekvátnym prostriedkom a jednorázovou utierkou, alebo utierkou, ktorú sa dá vyprať na vysokú teplotu. Pozor aj kuchynský riad je z kovu, tu ale bude účinnejšia umývačka.

Plastové fľaše, krabičky, držadlá a ďalšie

Ďalším materiálom, kde sa vírusy dokážu zabývať relatívne dlhú dobu, sú plasty. Tu tiež dokážu vydržať aj niekoľko dní, teda je nutné plastové povrchy vydezinfikovať rovnako ako tie kovové a pokiaľ je to možné, dať ich umyť do umývačky na program s vysokou teplotou (týka sa predovšetkým plastových nádob, fliaš a pod.)

Sklo, porcelán, keramika a teflon

Aj na týchto materiáloch priľnú vírusové častice aj niekoľko dní. Kuchynský riad našťastie pravidelne umývame, ale je lepšie zvoliť taký program umývačky, aby ste mali istotu, že všetko bude hygienicky čisté.

CZ 01 Uvodni infografika

Jednou z ciest nákazy je kontakt s povrchom, na ktorý vírus priľne. Pravidelné a dôkladne si preto umývajte ruky a snažte sa zaistiť čistotu povrchov a materiálov v domácnosti, kde trávime najviac času.

A teraz ako prakticky na čistú domácnosť, aby váš čas strávený upratovaním bol efektívny.

Riad

Podľa zistenia WHO je nutná teplota minimálne 60 °C po dobu 15 minút, na zničenie vírusových častíc. Umývačky Beko sú vybavené hneď niekoľkými programami, ktoré toto spĺňajú a váš riad umyjú tak, že budete mať istotu hygienickej čistoty. Aké to sú ?

02 Mycky SK

Programy umývačiek Beko, ktoré spĺňajú odporúčania WHO pre odstránenie vírusov.

Prádlo

Rovnako ako u riadu, aj tu platí, že pre zničenie vírusov v bielizni je nutná teplota aspoň 60 °C. V práčkach Beko je hneď niekoľko programov, ktoré toto spĺňajú a minimálne jeden z nich nájdete v každej Beko práčke. Nesmiete zabudnúť ani na práčky so sušičkou, ktoré vám s hygienickou čistotou pomôžu. A aké programy teda zvoliť ?

03_1 Pracky SK

03_2 Prackosusicky SK

Programy práčok a práčok so sušičkou Beko, ktoré spĺňajú odporúčania WHO pre odstránenie vírusov.

Pokiaľ bielizeň sušíte na sušiaku, alebo na šnúre, určite bude vhodné ho ešte prežehliť. Tu sa odporúča hlavne žehlenie s parou, kedy horúca para dokáže preniknúť do tkaniny a zabiť prípadné vírusy a mikroorganizmy, ktoré sa do bielizne počas sušenia dostali.

Najlepšou voľbou sú parné generátory, ktoré zároveň výrazne šetria čas žehlenia vďaka možnosti vytvoriť poriadny parný ráz. Pokiaľ žehlíte minimálne, postačí aj parná žehlička.

CZ 04 Lifestyle foto zehliciho pana

A na záver nezabudnite, že k hygiene domácnosti by mala patriť aj hygiena duševná. Nebojte sa preto si od všetkého tiež oddýchnuť a na chvíľu vypustiť všetky správy zo sveta. Pripravte si kávu, alebo čaj, niečo dobré a napríklad sa začítajte do knihy, alebo si pozrite pekný film. S ich výberom vám asi neporadíme, ale s kávou alebo s niečim dobrým by sme pomôcť mohli 😊

CZ 05 Lifestyle foto odpocivaci pani